انواع دیجیتال مارکتینگ و آموزش بازاریابی دیجیتال

80 بازدید بدون دیدگاه 06 اردیبهشت 1398

Types of Digital Marketing

انواع دیجیتال مارکتینگ چیست ؟

همانطور که میدانید مردم امروزه بیشتر وقت خودشان را در مقابل صفحه نمایش ها صرف میکنند و بازاریابی دیجیتال به یکی از مهم ترین و موثرترین راه های رسیدن به مشتریان است بازاریابی دیجیتال به انواع کاربران دستگاه های الکترونیکی سرویس میدهد و برای موفقیت کسب و کار آنلاین و جذب یک مخاطب، باید از انواع مختلف دیجیتال مارکتینگ استفاده کنید.

و در این روزها، صرفا داشتن یک وب سایت، کافی نیست. اگر میخواهید دیده شوید، باید بر روی بسیاری از انواع سیستم های بازاریابی دیجیتال که ممکن است قابل مشاهده باشید،موتورهای جستجو ، شبکه های اجتماعی و … ;  برای ایجاد یک کسب و کار موفق آنلاین و داشتن ترافیک خوب ، نیاز به استراتژی پیچیده دیجیتال مبتنی بر مطالعه کامل بازار، تجزیه و تحلیل عمیق کسب و کارها و بازخورد ثابت است.

10 نوع از بازاریابی دیجیتال مارکتینگ

شما باید ترکیبی از انواع مختلف دیجیتال مارکتینگ استفاده کنید تا بازدیدکنندگان را از طریق کانال های مختلف به مخاطبین خود تبدیل کنید.

  • بهینه سازی موتور جستجو(SEO)
  • بازاریابی موتورهای جستجو (SEM)
  • بازاریابی شبکه های اجتماعی(SMM)
  • بازاریابی محتوا
  • ایمیل مارکتینگ
  • تبلیغات آنلاین
  • لندینگ پیج مارکتینگ
  • بازاریابی موبایلی
  • بازاریابی ویروسی
  • همکاری در فروش

بهینه سازی موتور جستجو(SEO)

احتمالاً اولین چیزی که در رابطه با انواع مختلف بازاریابی دیجیتال به ذهن مردم میرسد بهینه سازی موتور جستجو است کسب و کار آنلاین اساساً در موتورهای جستجو زندگی میکنند مثل گوگل ، بینگ ، یاهو و … اگر شما توانایی انجام SEO را دارید میتوانید ترافیک قابل توجهی را برای سایتتان جذب کنید هدف از انجام سئو بهینه سازی محتوا در موتورهای جستجو در میان صفحه اول نتایج است. روش های زیادی است که میتوانید در SERP(صفحه نتایج موتورهای جستجو) رتبه بندی خود را بالا ببرید ایجاد ترکیبی از لینک های ورودی و خروجی یا بهینه سازی محتوا بر اساس کلمات کلیدی خاص میباشد احتمالا برای بسیاری سخت ترین چیز در مورد موتورهای جستجو اطلاع داشتن از آپدیت ها یا الگوریتم های جدید آنهاست و اینکه بتوانید بر اساس آن استراتژی و روشهای خود را بروز کنید.

سئو برای هر سایتی لازم است چون این روزها هر سایتی کسب و کار خود را برای موتورهای جستجو بهینه میکند اگر غافل باشد 100% در این بازار پرالتهاب باقی نمی ماند.

بازاریابی موتورهای جستجو (SEM)

سئو تنها راه رسیدن برای افزایش ترافیک از موتورهای جستجو نیست بازاریابی موتورهای جستجو این امکان را به شما میدهد که بتوانید محصول خودتان را در صفحه اول نمایش دهید ولی بابت اینکار باید پول پرداخت کنید ، در صفحه اول نمایش موتورهای جستجو سایت هایی که از این امکان استفاده میکنند بالاتر از سایت هایی هستند که ترافیک ارگانیک زیادی دارند و شما را در رتبه اول ، نمایش میدهد.آنها تقریباً به همان اندازه نتایج ارگانیک ولی با تفاوت های کوچک دیده میشوند برای مثال در گوگل در کنار لینک صفحه شما “Ad” کوچک قابل مشاهده است.

بیشترین خدمات استفاده شده از موتورهای جستجو برای گوگل ادز و بینگ ادز است چون در آنها قابلیت های زیادی وجود دارد شما میتوانید براساس کلمات کلیدی ، مکان ، میزان بازدیدکنندگان و سایر اطلاعات مورد نیاز را خریداری کنید.در واقع بازاریابی توسط (SEM) یک روش بسیار موثر است به این دلیل که با شناخت کامل از بازدیدکنندگان تبلیغ فقط برای آنها نمایش داده میشود.

تبلیغات در حالت (SEM) متفاوت است یک مدل به ازای هر کلیک شما باید پول پرداخت کنید(PPC) و در مدل دیگر براساس زمان ماندگاری است بطور مثال یک ماه 10 دلار.

بازاریابی شبکه های اجتماعی(SMM)

یکی از مهم ترین انواع بازاریابی دیجیتالی بدون شک شبکه های اجتماعی هستند که شما باید روی آن تمرکز کنید مخصوصا اگر شما بخواهید B2C کسب و کار خود را تبلیغ کنید.شبکه های اجتماعی در کل فضای بیزینسی ندارند ماهیت آنها برقراری ارتباط با خانواده و دوستان است یا در آن از آخرین اخبار یا موضوعاتی را که دوست دارید را دنبال کنید دست شما در انتخاب شبکه های اجتماعی باز است و شما قدرت انتخاب را دارید ، فیس بوک ، تویتتر ، لینکدین ، اینستاگرام و … اما شما باید با توجه به شرایط موجود و نیاز خود و گسترش کسب و کار ، و همچنین تبلیغ محصول بهترین آن را انتخاب کنید.

به اشتراک گذاری محتوای با کیفیت در شبکه های اجتماعی یک راه مناسب برای جذب بینندگان و مطرح شدن نام تجاری شماست.همچنین مهم است که در سایت قابلیت اشتراک گذاری محتواها وجود داشته باشد تا بازدیدکنندگان بتوانند آن را در شبکه اجتماعی خود به اشتراک بگذارند.

بازاریابی محتوا

بازاریابی محتوا نوع دیگری از بازاریابی دیجیتالی است که شما می توانید برای ترویج کسب و کار آنلاین استفاده کنید. در واقع، بازاریابی محتوا یک روش غیرمستقیم بازاریابی است.همانطور که محتوای شما منتشر می شود مخاطبان به طور طبیعی در موتورهای جستجو به آنها دسترسی پیدا میکنند. هدف اصلی بازاریابی محتوا این است که بیننده با مطالعه و به اشتراک گذاری ، دادن نظر در مورد محتوای تولید شده  تعامل برقرار میکند در این مورد میتوانید از (SEO)  و (SEM) استفاده کنید.

به دست آوردن اعتماد مشتریان یکی از مهمترین اهداف بلندمدت بازاریابی دیجیتال است.

ایمیل مارکتینگ

بازاریابی ایمیل نوع دیگری از راه های ارتباط با مشتریان است. اگر چه بازاریابی ایمیل یکی از قدیمی ترین انواع بازاریابی دیجیتال است هنوز هم بصورت چشمگیری موفق آمیز بوده و یکی از راه های عالی برای افزایش وفاداری مشتریان و ارتقاء برند است.بر اساس آخرین آمار گزارش ایمیل توسط گروه تحقیقاتی رادیکاتی تعداد ایمیل هایی که توسط شرکت ها ارسال میشود بطور متوسط 4.4 درصد در حال افزایش است. راه های زیادی برای دسترسی به مشتریان از طریق بازاریابی ایمیل وجود دارد شما علاوه بر ایجاد کمپین های خبرنامه میتوانید ایمیل های تایید ، پیام تشکر و در مورد بروزرسانی محصولات سایت ایمیل ارسال کنید.اگر قرار است شما یک کسب و کار محلی را تبلیغ کنید بهترین راه ارسال دعوت نامه برای جذب مخاطبان محلی است.

تبلیغات آنلاین

نمایش آگهی ها در وب سایت های دیگر همان بنرها یکی از شایع ترین شکل تبلیغات آنلاین است.و بازاریابان دیجیتال از اولین روزهای وب از این تبلیغات استفاده میکردند.شما میتوانید از سیستم عامل های آنلاین Google AdSense استفاده کنید.که بصورت خودکار در سایر سایت ها تبلیغات را انجام میدهد شبکه های تبلیغاتی پارامترهایی را که مشخص میکنید مثل کلمات کلیدی، مکان، تعداد مخاطبان و سایر اطلاعات نشان می دهد و میتوانید پیکربندی کنید.

لندینگ پیج مارکتینگ

لندینگ پیج هر صفحه وب ، که بازدیدکنندگان برای اولین بار در هنگام ورود به یک وبسایت با آن روبرو میشوند. به این ترتیب است که صفحات اغلب به عنوان صفحات فرود نیز عمل می کنند. و بسیاری از شرکت ها صفحات فرود خاص برای کمپین های بازاریابی خود را نیز طراحی می کنند.
بازاریاب های دیجیتال معمولا لندینگ پیج خود را بصورت تبلیغات در وب سایت های دیگر به شکل بنر تبلیغاتی قرار میدهند و زمانی که مشتری روی آن کلیک میکند وارد صفحه لندینگ پیج میشود و به صورت مستقیم منجر به خرید مشتری میشود.شما میتوانید از چند ترفند برای جذب مخاطبانتان استفاده کنید تیترهای جذاب و چشمگیر بهمراه یک طراحی تمیز و ساده به دور از شلوغی و رنگ های مختلف قرار دادن آیکون تماس با ما یا پشتیبانی.

بازاریابی موبایلی

مردم همیشه از گوشی های هوشمند استفاده می کنند، بنابراین این روزها بازاریابی گوشی های هوشمند نیز یکی از مهم ترین انواع بازاریابی دیجیتال است.بخصوص اگر مخاطبان مورد نظر شما نسل جوان باشد.باید گزینه های بسیاری برای رسیدن به اهداف خود از طریق گوشی های هوشمند داشته باشید.

بر اساس آخرین گزارش شرکت Esendex پیام های متنی در سال 2018 به میزان 94 درصد بازده داشته است پس میتوان نتیجه گرفت بازاریابی گوشی های هوشمند یک فرصت استثنایی برای تبلیغات کسب و کار آنلاین است به هیچ عنوان این گزینه را دست کم نگیرید.جدا از ارسال پیام های متنی(SMS) به مشترکین شما میتوانید برای جذب بیشتر مخاطبانتان برنامه های رایگان موبایل برای دستگاه های اندروید و ای او اس به اشتراک بگذارید

شما همچنین میتوانید در نرم افزار خود اقداماتی را انجام دهید که باعث افزایش ترافیک سایتتان باشد برای مثال میتوانید به کاربران خود اطلاع رسانی از طریق فشار(Push Notification) در زمانی که محتوای جدیدی قرار داده اید ارسال و آنها را آگاه کنید.

بازاریابی ویروسی

بازاریابی ویروسی از همه نوع بازاریابی دیجیتالی که در این مقاله ذکر شده استفاده می کند.
کار بازاریابی ویروسی این است که یک پست، ویدیو، پادکست یا یک نوع دیگر از محتوای نوع کوتاه که در سراسر وب مانند ویروس گسترش می یابد، ایجاد کنید.برای ساختن یک کمپین بازاریابی موفق ویروسی، باید محتوای مناسب و مشابه در کانال های مختلف مانند توییتر، یوتیوب، سایت های مرتبط، خبرنامه ها را برای مدت کوتاهی تبلیغ کنید.

همکاری در فروش(Affiliate Marketing)

در همکاری فروش شما میتوانید با کاهش حجم کار بازاریابی خود آنرا برون سپاری کنید یعنی شما محصولاتان را با یک وابسته یا به اصطلاح دلال ، شریک میشوید که میتواند شخص باشد یا سایت های مختلف همکاری در فروش،در این شرایط شما با دادن یک لینک متصل به صفحه فرود یا سایت ، محصول را بفروش برسانید اما شما باید کمیسیون یا حق فروش شریک را پرداخت کنید البته مقدار آن را شما مشخص میکنید و هیچ هزینه ی پیش پرداختی برایتان ندارد.

 

 

نظرات شما باعث خوشحالی ماست
دیدگاهتان را بنویسید

خیالتون راحت باشه ایمیل شما منتشر نمیشه .
ما رو با نظرات خودتون خوشحال کنید اگر سوالی دارید حتما بپرسید

طراحی و پیاده سازی با توسط نردیس