5 تکنیک لینک سازی ( ساخت بک لینک )

122 بازدید بدون دیدگاه 05 مرداد 1398

تکنیک های لینک سازی

روش های ساخت بک لینک

داشتن بک لینک های با کیفیت از سایتهای خوب آرزوی هر متخصص سئو هست. تکنیک ها و روشهای کلاه سفید و کلاه سیاهی وجود دارد که بعضی از آنها خطرناک است چون پنالتی شدن سایت و جریمه های سنگینی همچون حذف شدن از نتایج جستجوی گوگل را به همراه خواهد داشت. البته روش های کلاه سفیدی نیز وجود دارند که بعضی از آنها بسیار زمان بر است و وقت زیادی را از شما خواهد گرفت. در این مقاله میخواهیم بهترین روش ها را با هم بررسی کنیم و چک لیست لینک سازی داشته باشیم تا سریعتر جواب بگیریم .

1- پست میهمان : در سایتهای انگلیسی زبان پست میهمان یا Guest Post یک روش رایج برای هر سایت است. عملیات تولید محتوا یک فرآیند زمانبر و پر هزینه است. بسیاری از سایتها با استفاده از پست میهمان این امکان را به سایت خودشان می دهند که دیگران به طور رایگان برای آنها تولید محتوا کنند. البته این کار کاملا رایگان هم نیست و شما میتوانید با این کار در سایتهایی که مشابه فعالیت شما را دارند پست میهمان بنویسید و به مطلب سایت خودتان لینک بدهید. معمولا به این شکل است که محدودیتی در تعداد لینک ها وجود دارد اما اگر محدودیتی نیز وجود نداشت باز پیشنهاد میکنیم بیشتر از 2 یا 3 لینک به سایت خود ندهید. با نوشتن یک مطلب خوب در سایتهای دیگر و لینک دادن به سایت خودتون یکی از بهترین انواع لینک رو از سایتی که میخواستید گرفتید و این پیشرفت بزرگی از لحاظ لینک سازی برای سایت شما می باشد. در ایران نیز سایتهای زیادی وجود دارند که اجازه نوشتن مطلب را برای شما ایجاد میکنند کافی است کمی جستجو کنید.

2- شرکت در انجمن ها : انجمن های گفتگو یا به اصطلاح فروم ها مکان بسیار خوبی برای لینک سازی است. توجه کنید که رفتار شما نباید به عنوان یک فرد اسپمر دیده شود. این که در یک انجمن ثبت نام کنید و بلافاصله مطلبی بنویسید و از آن مطلب طولانی که اکثرا کپی کاملی از سایتهای دیگه است به سایت خودتان لینک بدهید کاملا کار اشتباهی است. چون در ابتدای کار ممکن است مطلب شما توسط مدیر انجمن پاک شود و آیدی کاربری شما نیز بسته شود . پیشنهاد میکنیم در ابتدا کمی عادی رفتار کنید و در انجمن فعالیت داشته باشید و بعد از گذشتن مدتی و شناخته تر شدن در آن انجمن ، شروع به تولید محتوا کنید و گاها به خودتان لینک بدهید. باید انجمن های مختلف را بررسی کنید که نوع لینک دهی ، میزان ارتباط آنها با سایت شما و کیفیت انجمن چگونه است تا لینک خوبی را از یک سایت خوب برای خود دریافت کنید.

3- وبلاگ : یکی از روش هایی که اکثر سئوکارها از آن استفاده می کنند استفاده از وبلاگ ها است. به این صورت که یا از صاحب وبلاگی میخواهند که لینک سایت آنها را در مطلب خودشان قرار دهند یا خودشان در یک سیستم وبلاگدهی ثبت نام می کنند و شروع به تولید محتوا در آن می کنند و بعد از مدتی لینک های خوب و مرتبطی به سایت اصلی می دهند. اکثر وبلاگ ها دارای اعتبار اولیه می باشند و معمولا لینک هایی که از آنها گرفته میشود تاثیر بسزایی در سئو سایت دارد و کمک زیادی به لینک بیلدینگ سایت میکند. البته توجه داشته باشید که هر وبلاگی خوب نیست و نباید وبلاگ اسپم شناخته شده باشد و یا مزرعه ای از لینک ها به سایت های مختلف باشد.

4- ارسال نظر در سایتها : در سالهای گذشته یکی از اصلی ترین روش های بک لینک گرفتن همین ارسال کامنت در دیگر سایتها بود. البته این کار نیز مانند بسیاری از روش های دیگر سئو با زیاد شدن و اسپم شدن به طوری که میلیون ها کاربر به صورت دستی یا با استفاده از ربات ها این روش از دید گوگل تاثیرش بسیار کم شد و همچنین تعداد زیادی از سایتها قسمت کامنت های خود را به نوفالو تغییر دادند و عده ای دیگر به طور کلی لینک فیلد لینک وبسایت را از فرم نظرات برداشتند. اما هنوز هم نمیتوان گفت که نظر دادن در سایتهای مرتبط و معتبر تاثیری ندارد.

5- تولید محتوای عالی : شاید بگوئید تولید محتوای عالی چه ربطی به لینک سازی دارد اما باید به این نکته توجه داشته باشید که خیلی از سایتها وجود دارند که شاید همه محتوای خود را ننویسند. نمیگیم سایتهای اسپم که کاملا کپی از سایتهای دیگه و حتی با استفاده از ربات ها تولید محتوا می کنند اما سایتی که مثلا 10 مطلب را خودش تولید میکند و 2 مطلب را از سایتهای دیگر با ذکر منبع می نویسد. در اینجا اگر شما محتوای بهتری نسبت به رقبای خود تولید کرده باشید و محتوای باکیفیت و کاملتری داشته باشید شک نکنید که چنین سایتی به شما لینک خواهد داد.

نظرات شما باعث خوشحالی ماست
دیدگاهتان را بنویسید

خیالتون راحت باشه ایمیل شما منتشر نمیشه .
ما رو با نظرات خودتون خوشحال کنید اگر سوالی دارید حتما بپرسید

طراحی و پیاده سازی با توسط نردیس