راه های بازاریابی محتوا در اینستاگرام (بسیار مهم)

184 بازدید بدون دیدگاه 31 اردیبهشت 1398

instagram-content-marketing

آموزش بازاریابی محتوا در اینستاگرام

نزدیک به 8 سال شده از زمان راه اندازی پلتفرم طوفانی اینستاگرام و یکی از محبوب ترین شبکه های اجتماعی در جهان است.حتی سگ ها و گربه ها از این پلتفرم استفاده میکنند!

شاید برای خیلی از کسب و کارها سوال پیش بیاد که میشود در اینستاگرام بازاریابی کرد؟

پس بزارید یک بررسی اجمالی از این شبکه اجتماعی داشته باشیم:

اینستاگرام بالای 800 میلیون کاربر فعال در ماه دارد.

به میزان 60% بزرگسالان در آن فعال هستند.

و 80% کاربران اینستاگرام خارج از کشور امریکا هستند.

در اینستاگرام بیش از 25 میلیون پروفایل تجاری وجود دارد.

50% از کاربران اینستاگرام حداقل یک کسب و کار را دنبال میکنند.
70% کاربران در اینستاگرام آموزش کسب میکنند.

پس میتوانیم نتیجه بگیریم که اینستاگرام فقط برای استفاده شخصی نیست.کاربران اینستاگرام فقط فعال نیستند آنها در این شبکه اجتماعی درگیر محتواها ، عکس ها ، فیلم ها و … هستند و با قرار دادن کامنت ، لایک نظر خود را نسبت به آن محتوا بیان میکنند.اینستاگرام یکی از روش های بازاریابی دیجیتال است.

این شبکه اجتماعی یکی از بهترین و بیشترین همچنین تاثیرگذارترین راه های ورود کاربران به سایت ها است.و بیش از نصف کابران فعال آن از سایت بازدید میکنند.

اینستاگرام کمک بزرگی برای  شناخته شدن محصول یا برند شما میتواند انجام دهد 70% از کاربران وقت صرف میکنند که در این پلتفرم برند یا محصولی را جستجو کنند.

اینستاگرام به شما این امکان رو میدهد تا محصول خودتان را براحتی و بدون هیچگونه سختی به مشتریان ارائه دهید.

انواع پست های اینستاگرام

بعد از اینکه حساب کاربری در اینستاگرام باز میکنید زمان شروع تولید محتوا جذاب است شما میتوانید چندین محتوا در آن تولید کنید عکس ، ویدئو و استوری .

خوب حالا در مورد پست های مختلف و بهترین روش ها برای درگیر کردن مخاطب در اینستاگرام صحبت کنیم.

عکس

بیشترین پست در اینستاگرام پست های تصویری هستند.وقتی که تصاویر را ارسال میکنید مهم است که عکس های مختلفی را به اشتراک بگذارید تنوع در عکس گذاشتن به این معناست که نام تجاری شما تنوع دارد و دنباله کننده ها را از راه های مختلف درگیر میکند.

همچنین کاربران اینستاگرام به دنبال پست های واقعی از برندها هستند.سعی کنید فعالیت های شرکت را با عکس های شیوه زندگی ترکیب کنید از ارسال عکس های بیش از اندازه محصول خودداری کنید.

پست های پشت صحنه

این پست ها یک تصویر از بخش کوچک کسب و کار شما برای مردم است که معمولا نمی بینند.شاید این پست ها به نظر مهم نباشند ولی کلیدی هستند و تاثیر مهمی رو مخاطبانتان میگذارد.

پست های آموزشی

پست های آموزشی راهنمایی های در مورد درست کردن کیک ، میوه آرایی ، گلدوزی و … و چگونگی انجام آن است.این عکس ها یا فیلم ها معمولا دستورالعمل هاست که بصورت سریع و آسان نمایش داده میشود و مخاطبان آنرا دنبال میکنند.

پست های تاثیرگذار(Influencer)

در این پست ها از شخصیت های مشهور و معروف برای تبلیغ برند استفاده میشود.این پست ها معمولا حاوی تصویری از آن شخص مشهور است که در حال استفاده یا ارتباط با محصول است.و یکی از مزایای اصلی این پست ها توجه بیشتر مخاطبان به محصول میباشد.

پست های انگیزشی

یک پست انگیزشی یک عکس ساده را با یک نقل قول یا سخن پوشش داده شده را به مخاطب نمایش میدهد.این پست ها مخاطبان شما را تشویق میکند و میتواند روی برند شما تاثیرگذار باشد.وقتی موثر خواهد بود که شما بتوانید تبلیغ یا مفهوم را در کنار تصویر نمایش دهید.نرم افزارهایی هستند که در این زمینه به شما کمک میکنند مثل Quipio و Typic.

پست های کاربران

این نوع پست ها توسط کاربران برای شما اختصاص دارد به گونه ای که شما از دنبال کننده های خود میخواهید در رابطه با موضوعی محتوا تولید کنند در صفحه شخصی خودشان با هشتگ مخصوص به موضوع آنرا به نمایش بگذارند.

ویدئو

اینستاگرام به شما امکان آپلود ویدئوها را میدهد اما مدت زمان آنها نباید بیشتر از 1 دقیقه باشد.شما میتوانید برای ویرایش ویدئوها و حرفه ای کردن آن از نرم افزارها استفاده کنید یکی از نرم افزارهای رایگان در این زمینه Splice است این نرم افزار به شما اجازه میدهد تا بتوانید کلیپ های مختلف را با هم ترکیب کنید و روی آن موسیقی اضافه کنید.

بومرنگ

این قابلیت جالب در اینستاگرام خیلی میتواند برای کسب و کار ها مناسب باشد بومرنگ چی کار میکند شما میتوانید برای 3 ثانیه ویدئو ضبط کنید که پخش آن بصورت جلو و عقب شدن مکرر است.

اینستاگرام استوری

این قابلیت به کاربران اجازه میدهد در بالای پست های ارسال شده در صفحه نواری ایجاد شود و در این نوار شما میتوانید پست های را که میخواهید بیشتر دیده شوند یا نکاتی در آن وجود دارد نمایش دهید و دلیل دیگر آن کم کردن تعداد پست های شما در صفحه میباشد.

نظرات شما باعث خوشحالی ماست
دیدگاهتان را بنویسید

خیالتون راحت باشه ایمیل شما منتشر نمیشه .
ما رو با نظرات خودتون خوشحال کنید اگر سوالی دارید حتما بپرسید

طراحی و پیاده سازی با توسط نردیس