افزایش سرعت سایت در سال 2019

126 بازدید بدون دیدگاه 01 خرداد 1398

site speed

آموزش سرعت سایت در سال 2019

سرعت سایت یکی از عوامل مهم و تاثیرگذار در موفقیت آن است تحقیقات نشان داده که سایت هایی که با سرعت بالا در مرورگرها برای کاربران ظاهر میشود در نتایج جستجو(SERP) رتبه های بهتری کسب کرده اند و نرخ تبدیل بیشتری دارند همچنین بانس ریت این وب سایت ها خیلی کمتر است.در نتیجه بازدیدکنندگان زمان بیشتری در این سایت ها صرف میکنند و تمام این موارد تاثیر مستقیم در تجربه کاربری مخاطبان خواهد داشت.

به همین دلیل برای بهبود سرعت سایت باید از ابزارها و سایت هایی که سرعت بارگذاری سایت شما را تحلیل و بررسی میکنند بهره ببرید و به کمک اطلاعات و راهنمایی آنها مشکلات سایتتان را پیدا کرده و برطرف سازید تا بهترین عملکرد را نسبت به بقیه سایت ها داشته باشید.

در ادامه توضیح کامل در مورد سرعت سایت در صفحات و معرفی ابزارها و سایتهای راهنما خواهیم داشت.

سرعت صفحه(Page Speed) :

سرعت صفحه اندازه گیری میزان بارگذاری محتوا در صفحه شما است.سرعت صفحه بیشتر مواقع با سرعت سایت اشتباه گرفته میشود در واقع ، سرعت صفحه یک نمونه از نمایش صفحه در یک سایت است.

سرعت صفحه را میتوان در دو حالت کلی بیان کرد: حالت اول، زمان بارگذاری صفحه ، زمان لازم برای نمایش کامل محتوا در یک صفحه خاص. حالت دوم ، زمان دریافت اولین بایت ، چقدر طول میکشد تا مرورگر شما از وب سرور اولین اطلاعات را دریافت کند.

شما میتوانید برای انجام مراحل بالا از سرویس Google Pagespeed insights استفاده کنید. این ابزار میزان سرعت صفحه  سایت شما را در مرورگر کروم بررسی خواهد کرد.و گزارش دو معیار مهم سرعت را برایتان نمایش میدهد.
1-اولین رنگ محتوا

2-مدل شی گرای سند(DOMContentLoaded)-این مورد در خصوص HTML و CSS است.

بهترین روش های سئو

گوگل سرعت سایت را مشخص میکند همچنین سرعت صفحات وب سایت ها ، و این ترند یکی از سیگنال های استفاده شده در الگوریتم گوگل برای رتبه بندی صفحات است.تحقیقات نشان داده که در برخی مواقع گوگل بطور خاص زمان دریافت اولین بایت را اندازه گیری میکند و همچنین آنرا در کنار سرعت صفحه در نظر میگیرد.

جدا از این موارد ، سرعت صفحاتی که کند هستند به این معنی است که موتورهای جستجو میتوانند صفحات کمتری را با استفاده از بودجه خزیدن اختصاصی خود ، مرتب کند.و در کل این مورد میتواند نمره منفی برای سایتتان داشته باشد.یکی از مهم ترین عوامل تاثیر سرعت سایت در سئو سایت است.

در اینجا چند روش ساده برای افزایش سرعت سایت وجود دارد :

فعال کردن فشرده سازی

از نرم افزار Gzip برای کمتر کردن اندازه فایل های CSS,HTML و جاوا اسکریپت که بیش تر از 150 بایت هستند.از این نرم افزار برای عکس ها استفاده نکنید.برای اینکار میتواند از نرم افزار فتوشاپ که کیفیت تصویرها را حفظ میکند میتوانید استفاده کنید.

کاهش ریدایرکت ها

وقتی یک صفحه به یک صفحه دیگر هدایت میشود بازدیدکننده شما باید زمان اضافی برای درخواست HTTP صرف کند تا این چرخه تکمیل شود.

اهرم ذخیره سازی مرورگر

مرورگرها اطلاعات زیادی را ذخیره سازی میکنند وقتی که یک بازدیدکننده به سایت شما مراجعه میکند مرورگر دیگر مجبور نیست که دوباره تمام صفحه را بارگذاری کند اگر شما قبلا از یک ابزاری مثل Yslow استفاده کرده باشید در آن مدت زمان ماندگاری کش را برای مرورگر تعیین میکنید که یک سال زمان معقولی میباشد.

بهبود بخشیدن زمان پاسخ سرور

زمان پاسخ سرور شما تحت تاثیر میزان ترافیکی که دریافت می کنید و این پاسخ بستگی به منابع صفحات شما ، نرم افزاری که روی سرور است برای بهبود بخشیدن زمان پاسخ سرور ، عملکرد جستجوی پایگاه داده را بررسی کنید.زمان پاسخ سرور شما باید کمتر از 200ms باشد.برای اطلاعات بیشتر میتوانید به سایت MOZ مراجعه کنید.

استفاده از یک شبکه توزیع محتوا

شبکه توزیع محتوا ، شبکه های تحویل محتوا نامیده میشود.شبکه هایی از سرورها هستند که برای توزیع بار ارائه محتوا استفاده میشوند.بطور کلی ، کپی ها از سایت شما در چندین مرکز داده متنوع جغرافیایی ذخیره میشود تا کاربران سریعتر و قابل اطمینان تر به سایت شما دسترسی داشته باشند.

بهینه سازی تصویر

مطمئن شوید عکس هایی که در سایت قرار میدهید بزرگتر از قالب فایل نباشند و اندازه آنها مناسب باشد.و آنها را برای وب سایت فشرده کنید.سایت هایی وجود دارند که این خدمات را بصورت رایگان انجام میدهند و شما میتوانید و ذخیره سازی عکس ها با اندازه مناسب در این سایتهای خدماتی اپلود کنید و آنها را بصورت فشرده دانلود کنید و در سایتتان قرار دهید.

نظرات شما باعث خوشحالی ماست
دیدگاهتان را بنویسید

خیالتون راحت باشه ایمیل شما منتشر نمیشه .
ما رو با نظرات خودتون خوشحال کنید اگر سوالی دارید حتما بپرسید

طراحی و پیاده سازی با توسط نردیس