تولید محتوا به انگلیسی چالش ها و راه حل ها

234 بازدید بدون دیدگاه 09 خرداد 1398

create-content-in-english

تولید محتوا به انگلیسی برای سایت

از آنجایی که در فضای مجازی و مخصوصا دنیای وب مرزها از بین میرود یک کسب و کار میتواند در هر کشوری به هر نقطه ای از جهان خدمات رسانی کند اما این خدمات رسانی به سادگی صورت نمیگیرد در ابتدا باید شما بتوانید به زبان های دیگر تولید محتوا انجام دهید مخصوصاً به انگلیسی که افرادی زیادی در سراسر دنیا با این زبان آشنایی دارند و مقاله تولید شده شما مخاطبان بسیاری را خواهد داشت پس اهمیت دارد که شما بطور صحیح و کامل تولید محتوا انگلیسی را انجام دهید.

چند سالی است که بازاریابی محتوا جزء برترین فعالیت های مجازی شناخته شده و انقلاب بزرگی را در دنیای وب ایجاد کرده است.مزیت های فعالیت در این ترند آنچنان گسترده است که خیلی از سرمایه دارها خواهان سرمایه گذاری در حوزه تولید محتوا هستند و تولید محتوا به زبان انگلیسی هم درست وقتی شروع شد که کاربران فارسی زبان با پتانسیل موجود در کشورهای گوناگون برای انتشار محتوای خود آشنا شدند.

در خیلی از کشورها وب سایت ها برای جذب مخاطبان بیشتر و افزایش ترافیک هزینه هایی را میکنند تا طراحی سایت به شکل چند زبان یا دو زبانه باشد.با این روش هر وبمستر یا مدیر کسب و کار اینترنتی میتواند در هر کجای دنیا تلاش کند تا خدمات یا محصولاتش را بدینوسیله بفروش برساند.پس نتیجه میگیریم که تولید محتوا به انگلیسی اولین قدم برای جهانی شدن و جذب مشتریان است.

فروش خدمات یا محصول با تولید محتوا به انگلیسی

در زمان های گذشته روش معرفی محصول یا خدمات توسط یک شرکت به کمپانی های دیگر که خارج از کشور بودن با ارسال کاتالوگ و یک نمونه از محصول صورت میگرفت.شاید هنوز این روش همچنان پایدار است اما در گذشت زمان خیلی از وب سایت ها مشکلاتی برای سفارشات آنلاین و برقراری ارتباط با مشتریان و مخاطبان پیدا کردند به همین دلیل به سمت چند زبانه کردن وب سایت خود روی آوردند.چند زبانه شدن سایت شما یعنی اعتبار بخشی به برند شرکتتان پس صرف زمان و هزینه برای این عمل یک کار کاملا صحیح و حرفه ای است.

هنگامی که سایت شما چند زبانه باشد تولید محتوا در عمل دیگر تفاوتی با فروش یک کالا ندارد.نویسنده یا کپی رایتر انگلیسی تلاش میکند که با تولید یک محتوای آموزشی ، تبلیغاتی و … وب سایت شما را برای مخاطبان و مشتریان کاربردی تر کند. و همچنین هدف افزایش فروش شما به بازدیدکنندگان میباشد.

نکات مهم و کاربردی برای تولید محتوا به انگلیسی

مترجم گوگل(Google Translate)

شاید برای خیلی از کسانی که تولید محتوا به انگلیسی میخواهند انجام دهند سراغ گوگل ترنسلیت یا مترجم گوگل میروند که به هیچ عنوان قابل اعتماد نیست برخی از سایت های تست هایی را روی این ابزار انجام داده اند و نتیجه مطلوبی نگرفته اند و این ابزار تا الان مشکلات زیادی در ترجمه جملات با گرامری صحیح دارد.

رعایت نگارش یا لحن نوشتن

قبل از شروع تولید محتوا باید بدانید مخاطبان شما چه کسانی هستند و متناسب با سلیقه آنها بنویسیم.برای نوشتن اخبار ، نامه رسمی و موارد دیگر نمیتوانیم از یک لحن استفاده کنیم.گرچه زبان آموزی در ایران به گونه ای است که خیلی محاوره ای نیست ولی میشود برای تولید محتوا انگلیسی بکار گرفت.

بررسی مقاله یا محتوا

هر نویسنده که محتوایی را تولید میکند چه به فارسی یا انگلیسی حتما باید چند بار بررسی شود که غلط املایی یا از نظر گرامری مشکل نداشته باشد.سایت های مختلفی هستند که به شما آموزش میدهند که چطور و چگونه گرامری صحیح برای محتوای انگلیسی داشته باشید یکی از برترین ها سایت Grammarly.com است شما میتوانید متن مورد نظر خود را در آنجا تولید کنید و سایت گرامری اشتباهات شما را مشخص میکند حتی در برخی مواقع توصیه هم میکند که بهتر است از این کلمه بجای کلمه استفاده شده بکار ببرید.

چالش های محتوای انگلیسی

در سفارش تولید محتوا اگر شما تخصص نداشته باشید باید با پرداخت هزینه و بکارگیری یک متخصص عمل تولید محتوا را انجام دهید و یکی از دغدغه ها هزینه ی آن است و اینکه فرد نویسنده تا چه حدی تخصص دارد آیا محتوایی را که تولید میکند ارزش دارد یعنی از لحاظ سئو مشکلی ندارد و نکات بهینه سازی محتوا برای موتورهای جستجو در آن اعمال میشود یا خیر؟

مهم ترین چالش ها میتوان به زمان ، هزینه ، فرد متخصص ، رعایت نکات سئو در محتوا اشاره کرد.

 

 

نظرات شما باعث خوشحالی ماست
دیدگاهتان را بنویسید

خیالتون راحت باشه ایمیل شما منتشر نمیشه .
ما رو با نظرات خودتون خوشحال کنید اگر سوالی دارید حتما بپرسید

طراحی و پیاده سازی با توسط نردیس