دستمزد تولید محتوا در ایران چقدر است؟ آنالیز و مقایسه قیمت تولید محتوا

734 بازدید بدون دیدگاه 24 اردیبهشت 1398

content writing cost

دستمزد تولید محتوا چقدر است ؟

شاید برای خیلی از دوستان سوال پیش آمده که دستمزد کسی که تولید محتوا میکند چقدر است؟ و چگونه محاسبه میشود آیا بر اساس ساعت ، کلمات ، صفحه ، کیفیت و … حساب میشود؟

در این مقاله بطور کامل توضیح خواهیم داد و حتما به میزان دستمزد در ایران و خارج کشور هم میپردازیم و در آخر نتیجه گیری و آنالیز خواهیم داشت همچنین میزان دستمزد تولید کننده محتوا در سال های قبل و امسال را مقایسه خواهیم کرد.اگر شما در زمینه تولید محتوا فعالیت دارید حتما این مطلب را تا آخر بخوانید و از تمام شرایط و میزان دستمزد Content Writing آگاه شوید.

میزان دستمزد تولید محتوا برای وب سایت ها چقدر است؟

در تولید محتوا برای سایت انواع مختلفی وجود دارد و هر کدام از آنها امتیازات و قیمت خودش را دارد.بیشتر خدمات در تولید محتوا شامل یکی از موارد زیر خواهد بود:

1-صفحه فرود(Landing page) : در این صفحات درخواست های متفاوتی برای انجام دادن وجود دارد به اصطلاح Call to Action یعنی مشتریان شما را به گونه ای وادار میکند که روی یکی از این درخواست ها کلیک کند.شخص تولید کننده محتوا می بایست کلمات کلیدی سئو شده را در محدوده 250 الی 500 کلمه که برای تولید محتوا است با هدف بکار گیرد.و هدف اصلی لندینگ پیج تبدیل کاربران یا بازدیدکنندگان به خریدار است.

پس در نتیجه نوشتن یک محتوای جذاب میتواند تفاوت زیادی در نرخ تبدیل شما ایجاد کند.اگر محتوا ضعیف باشد روی میزان فروش شما به شدت تاثیر منفی خواهد گذاشت و به همین دلیل است که تولید محتوا در این زمینه نیاز به تجربه بالا دارد از همین رو گران است.

قیمت : قیمت های بدست آمده به هیچ عنوان ثابت نیستند و در چند سایت معتبر خارجی میانگین گرفته شده است.البته قیمت سایت های خارجی در خصوص تولید محتوا فرق میکند و نباید در ایران آنرا مبنا قرار داد.برای لندینگ پیج بصورت پروژه حداقل 480 دلار الی 1000 دلار است.(پروژه ای دارای یک سری ویژگی ها است و از چندین متد تشکیل میشود)

و اما بصورت کلمه ای ، میانگین از 1 دلار الی 2.5 دلار متفاوت است.

نکته : هر دو قیمت ذکر شده در خصوص سایت های معتبر و حرفه ای است.

2-تولید محتوا سئو شده برای سایت:یکی از بهترین و ساده ترین راه های افزایش ترافیک برای سایت ها تولید محتوای SEO شده است.کمپین های بازاریابی در شبکه های اجتماعی راه خوبی برای شناخت برند یا افراد است.و محتوای تولید شده در سایت یک دلیل برای بازدیدکنندگان است که به سایت شما سر بزنند.وقتی که وارد سایت شما میشوند دوست دارند مقاله شما را مطالعه کنند اگر مقاله شما به درستی و با کیفیت باشد تاثیر مثبتی در حس آنها خواهد گذاشت.

قیمت:برای تولید محتوا سئو شده بطور منظم از 80 دلار الی 950 دلار.این قیمت برای محتوای با کیفیت بالا و 2000 کلمه ای است.

3-محتوای کوتاه یا مینی:این محتوای شامل توضیحات سرفصل بهمراه مطلب کوتاه یا چکیده ای از مقاله است و هدف اصلی شما ارسال فایل کامل مقاله به ایمیل مخاطب است.در این روش ، در زمان و هزینه صرفه جویی میشود.

قیمت:برای هر مینی بلاگ 25 الی 60 دلار هزینه دارد.

4-تولید محتوا با لینک طعمه:شاید این گزینه برای خیلی از کسانی که تولید محتوا میکنند جدید باشد در این روش شما در عمق محتوای خود لینک طمعه قرار میدهید مثل سایت های سئو که در این زمینه خدمات میدهند.در مورد سئو توضیحات کامل میدهند و در عمق یا مکان مناسب محتوا خدمت خودشان را معرفی میکنند که به اصطلاح Link bait میگویند.

قیمت : در تولید محتوا با لینک طمعه چون نیازمند زمان و ویرایش زیادی است نزدیک به 700 دلار ، قیمت در نظر گرفته شده است.

میزان دستمزد تولید محتوا در ایران :

اما قیمت تولید محتوا در ایران ، مگه میشه قیمت دراورد از 10 هزار تومن الی 1 میلیون زدن !! بعد همه ی اینها خودشون رو متخصص تولید محتوا یا سئو معرفی میکنند.

ولی بطور میانگین تولید محتوای با کیفیت از 5 میلیون ریال الی 20 میلیون ریال متغییر است.که شامل موارد بسیاری میباشد(محتوای سئو شده ، لندینگ پیج بدون طراحی ، تولید محتوای تکنیکال سئو و … )

نکته: قیمت تولید محتوا روز به روز گران تر میشود.به چند دلیل بیشتر کسب و کارهای سنتی به سمت کسب و کار دیجیتال روی می آورند.تولید محتوا در آینده بسیار سخت تر خواهد شد چون رقابت در کلمات کلیدی سخت تر میشود و از همه مهم تر موتورهای جستجو هوشمندتر میشوند.

نظرات شما باعث خوشحالی ماست
دیدگاهتان را بنویسید

خیالتون راحت باشه ایمیل شما منتشر نمیشه .
ما رو با نظرات خودتون خوشحال کنید اگر سوالی دارید حتما بپرسید

طراحی و پیاده سازی با توسط نردیس