راه های تولید محتوای آموزشی و کسب درآمد

155 بازدید بدون دیدگاه 06 خرداد 1398

content creation education

گام های تولید محتوای آموزشی

چرا تولید محتوا امروزه خیلی مهم شده است؟

زمانی اهمیت محتوای دیجیتال مشخص میشود که شما به قدرت بالای بازاریابی محتوا در بستر وب پی ببرید خیلی از شرکت ها و برندها در جهان هستند که فقط با تولید محتوای آموزشی در وب ، اعتماد مشتریان زیادی را نسبت به خود جلب کرده اند و حالا بعنوان کسب و کارهای موفق در سطح جهان شناخته میشوند نکته بسیار مهم این است که بیشتر آنها بدون هزینه و سرمایه گذاری زیاد فعالیت خود را آغاز کرده اند.

در دنیای امروز اهمیت تولید محتوا چه بصورت آموزشی یا هر نوع دیگری را دیده ایم ، خیلی از شرکت ها یا حتی افراد با ساخت یک فیلم کوتاه جذاب توانسته اند به شهرت جهانی یا کشوری برسند.تولید محتوای آموزشی با فرمت های مختلفی تولید و منتشر میشود اما اگر شما بصورت تخصصی بیاموزید که چطور این کار را اصولی انجام دهید قطعا مشتریان خود را شگفت زده خواهید کرد و در زمان کوتاهی نتایج عجیبی بدست خواهید آورد.

محتوای دیجیتال چیست؟

مزایای تولید محتوای آموزشی

محبوب ترین محتوای دیجیتال

در کل محتوای دیجیتال بصورت غیر فیزیکی است فقط قابلیت مشاهده یا گوش دادن را دارد.انواع فرمت محتوای دیجیتال ، متنی ، صوتی و تصویری است.مهم ترین مزیت تولید محتوای آموزشی نشان دادن تخصص شما به گروه گسترده ای از مخاطبان است که میتواند بخشی از این مخاطبین در آخر مشتریان شما باشند و کسب و کارتان را رونق دهند.تولید محتوای آموزشی بخش کوچکی از دیجیتال مارکتینگ است.

محبوب ترین نوع محتوای آموزشی و یا بگیم دیجیتالی تا به امروز ویدئو است اگر تا حالا از آپارات یا یوتیوب استفاده نکرده اید همین الان وارد این دو سایت شوید و با دیدن میزان بازدید و رتبه ی آنها حتما تعجب میکنید.

آیا تولید محتوا در ایران مفید است ؟

در تمامی زمان ها آموزش یکی از تاثیرگذارترین عناصر هر جامعه ای بوده است.به همین دلیل در عصر حاضر ترکیب آموزش و تکنولوژی موجب ساخت روش های نوین آموزشی شده است.شاید در آینده آموزش های سنتی کنار گذاشته شوند و تکنولوژی های جدید آموزشی جایگزین آنها شود.

راه کار تولید محتوای آموزشی :

1-خودتان در هر زمینه آموزشی بروز کنید.

اگر در حوزه دیجیتال مارکتینگ فعالیت دارید و یا هر زمینه ای حتما باید اطلاعات و علم خودتان را بروز کنید تا بتوانید نسبت به رقبا و همچنین بالا بردن کیفیت در تولید محتوای آموزشی پیشگام باشید و از همه مهم تر توصیه میکنم فقط بصورت تخصصی در یک زمینه تولید محتوای آموزشی را انجام دهید تا مشتریان به شما و تخصصتان اعتماد کنند.

2-بطور منظم تولید محتوا انجام دهید.

در گام بعدی شما باید بطور منظم و در فاصله های زمانی دقیق شروع به تولید محتوای آموزشی خود کنید چون مخاطبان شما در آن زمانها منتظر یک مقاله آموزشی هستند در غیراینصورت بازدیدکنندگان خودتان را در طول زمان از دست خواهید داد.

3-در مورد مشتریان خودتان مطالعه داشته باشید.

شما باید بدانید که برای چه کسانی قرار است تولید محتوا انجام دهید در چه رده سنی هستند ، جنسیت ، سن ، موقعیت جغرافیایی و خیلی موارد دیگر که دارای اهمیت زیادی برای بیشتر شناختن آنها نیاز است.تا بتوانید محتوای آموزشی با کیفیت و مناسب آنها تولید کنید.

4-قرار دادن چند محتوای آموزشی رایگان

تولید محتوای آموزشی یک گام بسیار مهم برای شناخته شدن شما برای مخاطبانتان است تا با روش و نوع آموزش شما آشنا شوند و این آموزش ها میتواند بعنوان یک رزمه برای معرفی شما باشد اگر شما در همان ابتدا تمامی محتواهای خودتان را بصورت محصول برای فروش قرار دهید مطمئن باشید کمتر از 5% مشتریان اعتماد میکنند و بدون شناخت کافی از شما محصولتان  را خریداری میکنند.

5-استفاده از شبکه های اجتماعی

یکی از موثرترین راه های تبلیغ و معرفی محصولاتتان بصورت رایگان استفاده از شبکه های اجتماعی است با استفاده از این روش میتوانید ترافیک زیادی را جذب کنید و در آنها میتوانید بخشی از ویدئوهای آموزشی خود را قرار دهید و با خلاقیت خود محصولات بیشتری را بفروش برسانید.البته کاربردی ترین آنها در ایران اینستاگرام است که شما میتوانید براحتی بازاریابی محتوا در اینستاگرام را انجام دهید.

6-استفاده از سایت های فروش محتوای آموزشی

در ایران سایت های زیادی وجود دارند که شما میتوانید مقاله یا محتوای آموزشی خود را در آنجا بفروش برسانید البته در خارج از ایران این امکان وجود دارد ولی سختی خودش را دارد چون ایران تحریم است.شما در این سایت ها اکانت کاربردی میسازید و بعد آپلود کردن و قرار دادن قیمت محصول ، محتوای آموزشی شما قابل خرید است.اما یک نکته ی وجود دارد این سایت ها کمیسیون خودشان را از شما کسر خواهند کرد هر سایتی در قسمت قوانین و شرایط ما اعلام کرده که این کمیسیون چقدر است.

نظرات شما باعث خوشحالی ماست
دیدگاهتان را بنویسید

خیالتون راحت باشه ایمیل شما منتشر نمیشه .
ما رو با نظرات خودتون خوشحال کنید اگر سوالی دارید حتما بپرسید

طراحی و پیاده سازی با توسط نردیس