آموزش جامع سئو برای مبتدیان

112 بازدید بدون دیدگاه 04 خرداد 1398

beginners-guide-to-seo

سئو چیست

اگر تا حالا چیزی را بصورت آنلاین جستجو کرده باشید پس در حال حاضر شما تا حدودی با SEO آشنا هستید.پس در ادامه آموزش سئو برای مبتدیان را کامل بخوانید.

به نظر شما چطور کار میکند ؟! وقتی شما کلمه یا عبارتی را در کادر مستطیل شکل موتورهای جستجو مثل گوگل اضافه میکنید این موتور جستجو چطور کلمه و عبارت شما را تشخیص میدهد و همان چیزی را که دنبالش میگردید را برایتان نمایش میدهد.

بعد از اینکه شما روی گزینه سرچ میزنید یک لیست از صفحات در مورد همان کلمه و عبارتی  که به دنبالش هستید نمایش داده میشود و در ادامه شما بهترین و مناسب ترین آنها را انتخاب میکنید تا به هدفتان برسید.

اما برنامه های مختلفی برای هر جستجو وجود دارد.بطور مثال شما به دنبال کفشی ورزشی هستید.

در مرحله اول شما می خواهید کفش مورد نظر خود را پیدا کنید.و موتور جستجو میخواهد بهترین ها را برای شما فراهم کند یعنی مفیدترین نتایج.برای موتور جستجو فرق نمیکند آن کسب و کار برند است یا متفرقه ، فروشگاه آنلاین است یا فروشگاه فیزیکی.

هدف آن نمایش بهترین و محبوب ترین از نظر رفتار کاربران است.پس در اینجا فروشندگان سعی میکنند که وب سایت خودشان را به بهترین شکل ممکن در موتورهای جستجو بهینه سازی کنند یا همان SEO ، و هر کدام از آنها استراتژی های خاص خود را بکار میگیرد تا احتمال کسب کلیک بیشتر را دریافت کند و در نتایج جستجو در رتبه اول تا سوم قرار گیرد.

سئو برای خیلی از شرکت ها و برند ها مهم است که مردم آنها را از طریق موتورهای جستجو  پیدا کنند چون آنها به دنبال چیزی هستند که شرکت ها یا برندها در اختیار دارند پس میتوان نتیجه گرفت که بازدیدکنندگان مشتریان آنها هستند.

این بازدیدکنندگان که از طریق موتورهای جستجو به سایت آنها مراجعه میکنند پول و سود بیشتری برایشان ایجاد میشود و اگر مردم شما را از این طریق پیدا نکنند شما یک فرصت بزرگ را از دست داده اید و در عوض رقیبان شما از این فرصت بخوبی استفاده کرده اند.(شما از نظر کیفیت ، قیمت ، برند و … هر چقدر نسبت به آنها قوی تر باشید ولی مشتریان نتوانند شما را ببینند پس رقیبان شما انتخاب میشوند)

سئو بخشی از بازاریابی آنلاین است و جدا از تاکتیک های دیگر مثل :بازاریابی در شبکه های اجتماعی ،بازاریابی محتوا و …

چه مواردی بر جستجو تاثیر میگذارد؟

زمانی که ما چیزی را در کادر جستجو گوگل وارد میکنیم گوگل به بیش از 200 فاکتور مختلف برای کمک به تعیین نتایج برای هر جستجو میپردازد.و هیچ کسی همه این موارد را نمیداند اما خیلی از متخصصان حدس میزنند یعنی راه های مختلفی برای بهینه سازی وجود دارد.

در ادامه به برخی از عوامل که ما میدانیم گوگل در نظر گرفته آنها را دقیق تر بررسی میکنیم.

 1-پرسش شما

اولین مرحله ای که گوگل تلاش میکند برای انجام آن درک درست از آن کلمه یا عبارتی است که شما به دنبالش هستید.گوگل با استفاده از تکنولوژی که به اسم نمودار دانش معروف است سعی در درک درست آن چیز را دارد.و اینکه برای شما آن چیز نمایش داده شده کافیست.یک لیست ، نقشه و …

2-مکان شما

موتور جستجو نه تنها ماهیت سوال شما را در نظر میگیرد بلکه موقعیت مکانی شما را نیز بررسی میکند.وقتی که شما عبارت فست فود را جستجو میکنید گوگل برای شما همچنین مکان های که فست فود در نزدیکی شما وجود دارد را نمایش میدهد شما برای اینکه از صحت این مطلب مطمئن شوید همین حالا در گوگل یک عبارتی را سرچ کنید که دارای موقعیت مکانی هم باشد.

پس در نتیجه کسب و کارهای محلی باید برنامه ویژه ای برای این نوع بهینه سازی در نظر بگیرند و حداکثر تلاش خودشان را برای دیده شدن انجام بدهند.

3-چه کسی آنرا ایجاد کرده

گوگل به افراد واقعی که محتوا با کیفیت تولید میکنند پاداش میدهد.یکی از راه های موفقیت در این زمینه Authorship گوگل است.

شما از این طریق میتوانید نویسنده تایید شده را بهمراه یک عکس کوچک در کنار محتوا در نتایج جستجو مشخص کنید.

4-دوستان شما

یکی دیگر از عوامل های موتور جستجو که به شکل چشمگیری رو به افزایش است شبکه های اجتماعی میباشد شما میتوانید عکس ها ، ویدئوها و … در این شبکه های اجتماعی نشر دهید و راه جدیدی برای افزایش ترافیک سایت ایجاد کنید.

5-چطور به اشتراک بگذاریم

بیشتر از شبکه های اجتماعی شخصی خودتان استفاده کنید یعنی در آنهایی که فعالیت دارید یا امکان و زمان فعالیت را دارید چون موتورهای جستجو شبکه های اجتماعی را بعنوان یک سیگنال برای تعیین سطح کیفی محتوا استفاده میکند.

شما همچنین میتوانید آموزش استراتژی سئو را در سایت ما بخوانید.

نظرات شما باعث خوشحالی ماست
دیدگاهتان را بنویسید

خیالتون راحت باشه ایمیل شما منتشر نمیشه .
ما رو با نظرات خودتون خوشحال کنید اگر سوالی دارید حتما بپرسید

طراحی و پیاده سازی با توسط نردیس